Kafe doma    Mírové nám. 157/30, Litoměřice    PO-SO 7:30–19:30, NE zavřeno

Telefon: 416 732 007   Email: info@kafedoma.cz

obrazek   Vánoční set   obrazek

img_7661fVánocům Vám chceme nabídnout něco opravdu mimořádného. Tentokrát to jsou dvě exotické odrůdy (etiopská H3 a keňská SL28) zpracované honey metodou na kostarické farmě Herbazu, která patří rodině Barrantes.
dárkový vánoční set obsahuje dvě kávy zpracované honey metodou v únoru 2016 na farmě rodiny Barrantes, která se nachází v kostarickém regionu Lourdes de Naranjo, nedaleko farmy Šumava (mapa). Antonio „Toño“ Barrantes Zuñega patří mezi hlavní postavy kostarické kávové scény. V roce 2015 vyhrál prestižní Cup of Excellence a jeho kávy se často používají na baristických soutěžích po celém světě. Rodina Barrantes byla v první linii tzv. „micromill revoluce“ a sloužila jako inspirace pro stovky dalších farmářů v Kostarice.
Označení SL 28 již znáte z keňských káv nebo z nedávné limitované edice z Kolumbie. Jedná se o odrůdu vypěstovanou v 50. letech minulého století v keňských laboratořích křížením tradiční odrůdy bourbon. Podobně jako v Keni i u této kostarické kávy přináší do šálku výrazně hutné a šťavnaté tělo s tóny červeného ovoce.
H3 je pro novinkou. Jedná se o odrůdu vzniklou křížením původních etiopských odrůd s místní caturrou. Ve výsledku má káva výrazně květinovou aromatiku, svěží, lehké tóny citrusů a tropického ovoce. Krásný protiklad k mnohem tělnatější a hutnější SL28.
Pokud chcete ochutnant opravdu něco jedinečného neváhejete si u nás doma kávu objednat, jedná se pouze o limitovanou edici a tak je počet značně omezený, ale určitě stoji za to. Ochutnávku Vám také nabízíme od 1.12.2016 v naší kavárně.

Video ze zpracovnání najdete zde, nebo na stránkách www.doubleshot.cz