Kafe doma    Mírové nám. 157/30, Litoměřice    PO-SO 7:30–19:30, NE zavřeno

Telefon: 416 732 007   Email: info@kafedoma.cz

obrazek   O naší kávě   obrazek

Od samotného vzniku naší kavárny spolupracujeme s českou pražírnou výběrové kávy doubleshot a proč tomu tak je se dozvíte níže?

Naším společným cílem je představit českému zákazníkovi kávu jako kulinární produkt s jasně daným původem a v našich končinách zatím nepoznaným chuťovým potenciálem. Jsme zastánci baristického umění, ale vždy je u nás na prvním místě kvalitní a čerstvá surovina. Pevně věříme, že za pomoci alternativních metod přípravy si může kvalitní výběrovou kávu dovolit vychutnat opravdu každý, ať již doma nebo v komerčním prostředí.

 

V roce 2007 stála pražírna doubleshot u zrodu obchodu s výběrovou kávou v České republice. Pořádají kávové akce, degustace, školení a obecně šíří povědomí o konceptu výběrové kávy. Přesvědčili desítky kaváren, restaurací a hotelů o tom, že na trhu existují mnohem chutnější, zajímavější a čerstvější alternativy, než jen anonymní a všudypřítomné italské espresso směsi. Snaží  se také zbořit mýtus o espressu jako jediné správné metodě přípravy kávy což je přesně stejná vize a myšlenka s jakou jsme kavárnu kafe doma otevírali.

 

Skvělý program „Káva z rukou farmáře“ je základním článkem filosofie naší společnosti. Cílem je představit kávu jako výsledek těžké práce obyčejných farmářů, kteří za svou snahu a zkušenosti obvykle dostávají nepatrnou finanční odměnu a minimální zadostiučinění. Farmář sice stojí na počátku kávového řetězce, ale pro veřejnost zůstává neviditelným. Principem programu je spolupráce s takovými farmáři, kteří mají nezištný zájem o zvyšování kvality a dodržují zásady trvale udržitelného rozvoje.

 

Kávy, které najdete v naší kavárně nabízíme vždy pod jménem farmáře společně s maximálním množstvím informací o původu. Naše nabídka je sezónní, jednoduše proto, že káva je sezónní záležitost. . Zákazník si může vybrat z různých odrůd, zpracování a chuťových profilů. Nechybí ani údaj o datu sklizně.

 

Díky úzké spolupráci s pražírnou doubleshot máme vždy maximální informace a doporučení pro přípravu dané kávy. Pravidelně se navštěvujeme a konzultujeme a ochutnáváme nové kávy a způsoby přípravy. Díky tomu pak dokážeme připravit kávu přesně tak, aby její chuť byla co nejlepší.

 

Na druhou stanu chápeme, že výběrová káva je pro mnoho hostů velkou neznámou a její chuť a kvalitu není možné ocenit po prvním šálku. I proto se lidé mnohdy obracejí zpět k anonymní a všudypřítomnému „italskému“ espressu.

 

Garantujeme Vám, že pokud si jednou zvyknete na výběrovou kávu, nebudete chtít nic jiného 🙂

 

těšíme se na vaší návštěvu

kafedoma